SPECIÁLNÍ DÍLY A PODVĚSY

Rychloupínací systémy RIS a RQR

Aby připevnění gimbalů a speciálních podvěsů k našim dronům bylo rychlé, snadné a současně 100% spolehlivé, nabízíme zákazníkům dva druhy systémů. Prvním je RIS (Rail Interface System), původně určený pro uchycení doplňků (kolimátory, puškohledy, svítilny, laserové zaměřovače apod.) na těla zbraní, standardizovaný podle normy STANAG používané v NATO. V takovém případě jsou podvěsy dronů uchyceny ve čtyřech bodech. Nebo nabízíme systém Robodrone Quick Release, který je tvořen rychloupínacím jednobodovým zámkem s pojistkou, s možností manuálního nebo dálkově ovládaného upínání.    

Megafon

Megafon nachází využití především u záchranných a bezpečnostních složek, které potřebují komunikovat s osobami, do jejichž blízkosti se snáz a bezpečněji přiblíží dron než příslušník těchto složek. Obsahuje v sobě komunikátor s běžnou SIM kartou, takže zesiluje sdělení, které uživatel odříkává do svého mobilního telefonu. Díky tomuto způsobu přenosu hlasu zde není žádné omezení vzdálenosti řečníka a megafonu. 

Technická data

Rozměry    158x340 mm
Hmotnost    600 g
Výkon    10 W
Hlasitost    90 db

 

Odhazovací systém RQR DROP

Systém umožňuje dálkové odepnutí přepravovaného nákladu. Uplatňuje se opět zejména u záchranných složek, například k dopravě setu pro přežití osobám v nouzi na nepřístupném místě, případně označení místa nálezu praporky a dýmovnicemi a podobně.

V této souvislosti nicméně upozorňujeme, že česká legislativa zapovídá odhazovat za letu z dronu jakýkoli materiál, systém RQR DROP by měl být aktivován až v momentě, kdy dron přistane.

 

 

 

 

Lavinová sonda

Pro potřeby Horské služby byl vyvinut speciální nosič pro sondu PIEPS kombinovaný s RQR DROP systémem pro označení míst nálezu. Připravujeme pro vás podrobnější informace.

 

 

 

 

 

Laserové dálkoměry 

Připravujeme pro vás podrobnější informace.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

robodrone megafon

 

 

 

 

 

 

 

 

 

robodrone drop system RQR

 

 

 

 

 

 

 

 

 

robodrone avalanche detector pieps