SPARROW

Profil produktu

Bezpilotní letecký systém Robodrone Sparrow je konstruován pro hodinovou letovou výdrž. V základní verzi je dodáván s FullHD IP a termo kamerou. Jejich obraz současně přenáší na vzdálenosti 3 až 4 kilometry.

Hlavní charakteristiky

Až hodinová výdrž stroje osazeného optickou a termo kamerou je dosažena použitím dvou 18Ah Li-Ion baterií značky drone.energy. Jejich předností je možnost skladování při plném nabití, tedy stálá připravenost k použití (na rozdíl od baterií typu Li-Po, které se optimálně skladují ve stavu nabití na 40% kapacity).

Optickou kameru dodáváme v rozlišení FullHD a s 23x optickým zoomem. Termo kameru značky FLIR dodáváme ve volitelném rozlišení a snímkové frekvenci.

Integrovaný všesměrový Datalink je schopen současně přenášet data z obou kamer a zároveň telemtrii. Při použití směrových antén je možné zvýšit dosah až na 10 kilometrů.

Řídící jednotka s gyroskopy stroj plně stabilizuje a díky GPS kompasu jej nasměruje na přesnou pozici plynulým letem. Systém brání interferenci, kontroluje napětí baterií a další parametry.

Systém zahrnuje automatický nebo uživatelem spustitelný návrat na místo vzletu, v případě ztráty signálu se stroj vrátí nebo bezpečně přistane.

K dispozici je funkce "Point of Interest" - stiskem tlačítka vysílačky udáte dronu pozici, k níž nasměruje kameru a bude kroužit v okruhu 5 až 500 metrů.

Díky kapotované konstrukci draku z uhlíkového kompozitu a využití vodě odolných elektromotorů je možné stroj provozovat i za nepříznivých povětrnostních podmínek, jako jsou vysoká vzdušná vlhkost, déšť či husté sněžení.

Technická data:

Max MTOM [kg]      11
Max výdrž [min]      60
Max dosah [km]      30
Max rychlost [km/h]      30
Rozměry trupu [mm]      1100x1100x350
Odolnost větru [m/s]      <8 (17.9mph / 28.8km/h)
Servisní intervaly [hrs]      50 / 100
Max dostup [m]      1000 AGL
Příprava ke vzletu [min]      <5
Operační teplota      -10 ~ + 400C

 

 

 robodrone sparrow

 

Další informace

Podrobný technický popis (stáhnout pdf)
Leták - (stáhnout pdf)
Leták -  (stáhnout pdf)