KINGFISHER

Přednosti         Technické informace         Volitelná výbava         Originální příslušenství        Ke stažení

Robodrone Kingfisher

...Přednosti... 

Rozmanitost variant

Kingfisher neudělá práci za vás, ale zásadně vám ji usnadní. Je využitelný v jakémkoli odvětví, kde potřebujete létat s libovolným zařízením o hmotnosti až 5 kg.

Záleží na vás, jaké nároky vznesete na dolet, nosnost a datový přenos – podle toho bude váš Kingfisher optimálně konfigurován. Jistě si také vyberete to nejlepší z široké nabídky příslušenství.

 • Volitelná výbava zde
 • Originální příslušenství zde

 

Robodrone Kingfisher

 

Univerzálnost a flexibilita

Pod Kingfisher můžete několika minimalistickými pohyby a během pár sekund upevnit některý z našich gimbalů nebo své zařízení opatřené rychloupínacím systémem RQR.

Jen namátkou – Kingfishery dnes nosí různé druhy kamer včetně multispektrálních, dozimetry, analyzátory plynných látek, laserové dálkoměry, lavinové vyhledávače, megafony a další.

 • Více o systému RQR zde
 • Více o gimbalech Robodrone zde
 • Fotoaparáty a kamery kompatibilní se systémy Robodrone zde
 • Více o speciálních podvěsech zde

 

Odolnost nepřízni počasí

Veškeré elektrické systémy a součástky jsou umístěny v lehkém, avšak extrémně odolném karbonovém trupu. Motory jsou voděodolné. Kingfisher tak může pracovat i za větru, deště nebo ve vánici.     

  

                   

 

Snadná obslužnost a údržba       

Kingfisher se obrazně i doslova pilotuje sám, záleží jen na vás, kolik manévrů převezmete do svých rukou. V naší letecké škole během týdenního kurzu připravíme i úplného začátečníka.

V doplňkové výbavě nabízíme sadu pro základní opravy, které zvládne opravdu každý. Ty náročnější provedeme za vás, stejně jako pravidelnou údržbu, díky které včas předcházíme závadám.

 • Více o pilotním kurzu zde
 • Více o sadě pro základní opravy zde

 

Zajištěná bezpečnost

Hodně umí a pomáhá i těm, kdo se spoléhá sám na sebe – Kingfisher eliminuje zaváhání pilota. Kdykoli je ohrožena jeho letuschopnost, zahájí adekvátní postupy – varuje pilota, zahájí automatický návrat k místu startu, nouzové přistání nebo sklesání na záchranném padáku.

 • Více o záchranných padácích zde

 

...Technické informace...

 

Rozměry, hmotnosti a letová maxima

Robodrone Kingfisher

Řídící systémy

Základem řídícího systému Kingfisheru je pokročilá letová jednotka, která obsahuje gyroskopy, akcelerometr, kompas (GPS) a tlakoměr (výškoměr). A pochopitelně procesor a paměť s dostatečným výkonem pro neustálé vyhodnocování těchto dat a stabilizaci letu.

 

Systém pohonu

Kingfisher čerpá energii ze speciálně pro něj vyvinutých Li-Ion baterií značky drone.energy, avšak může být napájen i z komerčně dostupných Li-Pol baterií.

Roztáčí šestici špičkových bezkartáčových motorů T‑Motor a karbonových vrtulí stejného výrobce. Rovněž vysoce odolné regulátory (IP55) dodává T‑Motor.

 • Více o bateriích drone.energy zde
 • Informace o náhradních dílech zde

Robodrone Kingfisher

Systémy přenosu dat

Kingfisher díky své univerzálnosti může sbírat a přenášet nepřeberné typy a množství dat. Vy, nebo vaši kolegové kdekoli na světě, s nimi můžete okamžitě pracovat.

Mimo zcela základní analogový přenos je Kingfisher připraven na vestavbu digitálního datalinku se schopností online streamování dat. Můžete využít naši cloudovou službu pro uchování dat nebo tzv. CDN (content Delivery Network) - přímý přenos FullHD videa z dronu velkému množství diváků.  

 • Více o digitálním přenosu dat Robodrone DL LTE zde
 • Více o Robodrone Cloud (připravujeme)

 

 

...Volitelná výbava...

 

Pozemní řídící stanice Robodrone GDS Mini a GDS Standard

Řídící stanice je integrována do zodolněného kufru a kromě počítače obsahuje i antény, joystick, samostatný zdroj napájení a samozřejmě software potřebný pro plánování misí nebo okamžitý přístupu k datům pořizovaných dronem. 

 • Více o Robodrone GDS zde     

 

RC vysílač JETI DS-16

Vysílač českého výrobce JETI MODEL je světovou špičkou, ostatně vznikal za účasti profesionálních pilotů a mistrů světa. Přináší maximální užitné vlastnosti, s důrazem na jednoduchou obsluhu, dlouhou životnost a spolehlivost mechanických částí. Kovový obal poskytuje maximální ochranu a jednoduché tvary zase snadnou údržbu.

 • Více o RC vysílači JETI DS-16 zde

 

RC vysílač FrSky Taranis X9D Plus

Taranis Plus (X9D+) je velmi oblíbenou RC soupravou u pokročilejších modelářů. Poskytuje velmi přijatelný poměr mezi cenou a výkonem. Konstrukčně i ovládáním je uživatelsky velice příjemný.

 • Více o RC vysílači Taranis X9D Plus zde

 

Záchranné padáky GRS Galaxy

Kingfisher umožňuje vestavbu záchranného padáku řady GBS10 od českého výrobce GRS Galaxy. Při jakékoli technické závadě i při selháních pilota je tak možné minimalizovat poškození zařízení a způsobení nehod v operační oblasti.

 • Více o záchranných padácích GRS Galaxy zde

 

 

...Originální příslušenství...

 

Robodrone nabízí širokou paletu příslušenství. Jednak jej vyvíjí speciálně pro své bezpilotní systémy, jednak se těší úzké spolupráci s předními světovými výrobci.

Pokud si vyberete z nabídky originálního příslušenství, získáte jistotu, že bude s vaším strojem Robodrone bezvadně fungovat. Naši technici se postarají o jeho uvedení do provozu, pravidelný servis, i Vaše případné zaškolení.

Rozhodně uvítáte rychloupínací systém RQR, který Robodrone využívá pro montáž podvěsů a různých doplňkových částí bezpilotního letadla. Díky němu bez nářadí a během několika vteřin vyměníte gimbal či speciální podvěs. I to je důvod, proč dát přednost originálnímu příslušenství.

Robodrone Kingfisher

 

Robodrone univerzální gimbal RUG-II a zdvojený gimbal TW-II

Naše gimbaly jsou zhotoveny z lehkých a odolných slitin hliníku a uhlíkového kompozitu. Přináší stabilní obraz z nejrůznějších fotoaparátů a optických zařízení (až dvou současně). Dálkově můžete ovládat jak gimbaly ve všech třech osách, tak fotoaparáty/kamery (spoušť, zoom, závěrka ad.). Pro pohodlnou manipulaci jsou naše gimbaly vybaveny rychloupínacím systémem RQR.

 • Více o univerzálním gimbalu RUG-II zde
 • Více o zdvojeném gimbalu TW-II zde

 

Robodrone Kingfisher

Fotoaparáty a kamery 

Náš univerzální gimbal může nést prakticky libovolný fotoaparát. Jako zkušený uživatel doporučujeme fotoaparáty značky SONY. Na gimbal lze umístit kombinovanou kameru a termokameru Workswell WIRIS. Jsme oficálním prodejcem termokamer FLIR a distributorem multispektrálních kamer Tetracam (pro ně dodáváme modifikované gimbaly RUGT-II).

 • Více o naší nabídce opto-elektrických přístrojů zde

 

Speciální podvěsy

Vyvíjíme a vyrábíme řadu speciálních podvěsů, jako jsou megafony nebo držáky pro uchycení a dálkově řízené vypuštění nákladu (v ČR možno pouze v uzavřených prostorech). Samozřejmostí jsou montáže pro upevnění nejrůznějších čidel a měřících sond.

 • Více o naší nabídce speciálních podvěsů zde

 

Robodrone Kingfisher                       

Baterie, nabíječky a zdroje

Robodrone Kingfisher může čerpat energii z Li-Pol nebo Li-Ion baterií. Pro dosažení nejlepších letových výsledků doporučujeme používat námi vyvinuté a osvědčené baterie Li-Ion značky drone.energy, které se vyznačují vyšší kapacitou a bezpečností, velmi snadnou údržbou a možností skladování v "ready-to-fly" režimu. Dodáváme rovněž kombinované zdroje/nabíječky pro tento typ baterií.

 • Více o produktech drone.energy zde

 

Transportní boxy

Robodrone Kingfisher dodáváme standardně v odolném přepravním boxu, splňujícím standardy mezinárodní dopravy. Další součásti systému (náhradní baterie, sada nářadí a náhradních dílů) mohou nalézt umístění rovněž v tvarovatelném polstrování přepravního boxu, nebo je dodáme v samostatných obalech.

RC vysílače JETI a Taranis vždy dodáváme v originálních odolných kufrech.

Pro baterie nabízíme speciální kufr s pasivní izolací proti chladu/horku, na přání vybaveném i aktivním vyhříváním pro použití v mrazu.

Robodrone Kingfisher

Náhradní díly a sada pro základní opravy

Součástí každého systému jsou náhradní vrtule a podvozkové nožičky a sada nářadí nezbytného pro jejich výměnu. 

 

...Ke stažení...

  

Leták v PDF zde

Ceník zde

Koupit zde

Fotogalerie Flickr zde

Videa na YouTube zde