SUPERHORNET

Features         Technical Details         Optional Equipment         Original Accessories        Downloads

 

Robodrone SuperHornet

...Features...

Discreet observer

The SuperHornet is characterized by an extremely low profile of 5,5 cm.

SuperHornet

When unfolded, the arms span is more than 80 cm so it can be fitted with 16-inch propellers. When compound, it can be carried in any standard 45-litre backpack.

SuperHornet

 • Optional equipment here
 • Original Accessories here

 

Unmistakable design

The expressive design of the SuperHornet is now being honed still further in a facelift involving fuselage side grille as standard and new light-alloy motor holders. The interior also benefits from numerous enhancements. LED position lamps, digital datalink with further possibilities for integrating IP based payload are all options that serve to enhance safety of the aircraft.

 

Upward view

Another advantage is the camera gimbal mounted in front of the aircraft, which allows for an upward view. Other sensors and devices can be mounted on the flat fuselage.

 

SuperHornet

Variabilita a praktičnost

SuperHornet můžete mít ve vlastním designovém provedení. K dispozici je také řada doplňků. Například vyšší sklápěcí podvozek pro umístění gimbalu či senzorů pod trup. Jejich montáž usnadní náš rychloupínací systém RQR.

SuperHornet můžeme osadit koncovými LED světly, která usnadní pilotáž v nízkých výškách a větších vzdálenostech.

 • Více o systému RQR zde
 • Více o gimbalech Robodrone zde
 • Fotoaparáty a kamery kompatibilní se systémy Robodrone zde
 • Více o speciálních podvěsech zde

 

Enormní letová výdrž

SuperHornet je lehký a díky nízkému profilu nemusí vynakládat příliš energie na kompenzaci bočního větru. Díky optimálnímu vyvážení může být poháněn Li-Ion baterií 9000 mAh a dosahovat letové výdrže přes 45 minut.

 • Baterie Drone.energy zde

 

Odolnost nepřízni počasí

Veškeré elektrické systémy a součástky jsou umístěny v lehkém, avšak extrémně odolném karbonovém trupu. Motory jsou voděodolné. SuperHornet tak může pracovat i deště nebo vánice. Díky nízkému profilu výborně odolává větru.            

 

Snadná obslužnost a údržba                           

SuperHornet se obrazně i doslova pilotuje sám, záleží jen na vás, kolik manévrů převezmete do svých rukou. V naší letecké škole připravíme i úplného začátečníka během týdenního kurzu.

V doplňkové výbavě nabízíme sadu pro základní opravy, které zvládne opravdu každý. Ty náročnější provedeme za vás, stejně jako pravidelnou údržbu, kterou včas předcházíme závadám.

 • Více o pilotním kurzu zde
 • Více o sadě pro základní opravy zde

 

...Technické informace...

 Hmotnosti a letová maxima

Robodrone SuperHornet

Rozměry

Složený: D=535 mm, Š=345 mm, V=55 mm / Rozložený: D=490 mm, Š=780 mm, V=1000 mm (345 mm s anténou)

 

Řídící systémy 

Základem řídícího systému SuperHornetu je pokročilá letová jednotka, která obsahuje gyroskopy, akcelerometr, kompas (GPS) a tlakoměr (výškoměr). A pochopitelně procesor a paměť s dostatečným výkonem pro neustálé vyhodnocování těchto dat a stabilizaci letu.

 

Systém pohonu

SuperHornet čerpá energii ze speciálně pro něj vyvinutých Li-Ion baterií značky drone.energy, avšak může být napájen i z komerčně dostupných Li-Ion a Li-Pol baterií.

Roztáčí čtveřici špičkových bezkartáčových motorů T‑Motor a karbonových vrtulí stejného výrobce. Rovněž vysoce odolné regulátory (IP55) dodává T‑Motor.

 • Více o bateriích drone.energy zde
 • Informace o náhradních dílech zde

 

Robodrone Digital Datalink

Superhornets may be directly connected to the Internet via LTE mobile networks. Robodrone Digital Datalink also allows for long-range connectivity even in areas where LTE is not available. Using a directional antenna you can reliably stream FullHD video, telemetry data and command instructions across a 5 km range, Superhornets may also be used in a re-broadcasting configuration. That will extend your beyond-line-of-sight communication capabilities to about 10 kms. Your video and data may be stored on board, send to the cloud for storage or streamed to on-line users and applications using our Content Delivery Network.

 • Více o digitálním přenosu dat Robodrone DDL LTE zde
 • Více o Robodrone Cloud (připravujeme)

  

...Volitelná výbava...

Pozemní řídící stanice Robodrone GDS Mini a GDS Standard

Řídící stanice je integrována do zodolněného kufru a kromě počítače obsahuje i antény, joystick, samostatný zdroj napájení a samozřejmě software potřebný pro plánování misí nebo okamžitý přístupu k datům pořizovaných dronem. 

 • Více o Robodrone GDS zde     

 

RC vysílač JETI DS-16

Vysílač českého výrobce JETI MODEL je světovou špičkou, ostatně vznikal za účasti profesionálních pilotů a mistrů světa. Přináší maximální užitné vlastnosti, s důrazem na jednoduchou obsluhu, dlouhou životnost a spolehlivost mechanických částí. Kovový obal poskytuje maximální ochranu a jednoduché tvary zase snadnou údržbu.

 • Více o RC vysílači JETI DS-16 zde

 

RC vysílač FrSky Taranis X9D Plus

Taranis Plus (X9D+) je velmi oblíbenou RC soupravou u pokročilejších modelářů. Poskytuje velmi přijatelný poměr mezi cenou a výkonem. Konstrukčně i ovládáním je uživatelsky velice příjemný.

 • Více o RC vysílači Taranis X9D Plus zde 

 

Záchranné padáky GRS Galaxy

Kingfisher umožňuje vestavbu záchranného padáku řady GBS10 od českého výrobce GRS Galaxy. Při jakékoli technické závadě i při selháních pilota je tak možné minimalizovat poškození zařízení a způsobení nehod v operační oblasti.

 • Více o záchranných padácích GRS Galaxy zde

 

...Originální příslušenství... 

 

Robodrone nabízí širokou paletu příslušenství. Jednak jej vyvíjí speciálně pro své bezpilotní systémy, jednak se těší úzké spolupráci s předními světovými výrobci.

Pokud si vyberete z nabídky originálního příslušenství, získáte jistotu, že bude s vaším strojem Robodrone bezvadně fungovat. Naši technici se postarají o jeho uvedení do provozu, pravidelný servis, i Vaše případné zaškolení.

Rozhodně uvítáte rychloupínací systém RQR, který Robodrone využívá pro montáž podvěsů a různých doplňkových částí bezpilotního letadla. Díky němu bez nářadí a během několika vteřin vyměníte gimbal či speciální podvěs. I to je důvod, proč dát přednost originálnímu příslušenství.

Robodrone Mini Gimbal SH

Naše gimbaly jsou zhotoveny z lehkých a odolných slitin hliníku a uhlíkového kompozitu. Přináší stabilní obraz z nejrůznějších fotoaparátů a optických zařízení (až dvou současně). Dálkově můžete ovládat jak gimbaly ve všech třech osách, tak fotoaparáty/kamery (spoušť, zoom, závěrka ad.). Pro pohodlnou manipulaci jsou naše gimbaly vybaveny rychloupínacím systémem RQR.

 

 • Více o gimbalech zde

 

Fotoaparáty a kamery 

SuperHornet je připraven pro použití s malými kamerami typu GoPro a také s termo kamerami Flir. Jsme oficiálním prodejcem termokamer FLIR. 

 

 • Více o naší nabídce opto-elektrických přístrojů zde

 

Speciální podvěsy

Vyvíjíme a vyrábíme řadu speciálních podvěsů, jako jsou megafony nebo držáky pro uchycení a dálkově řízené vypuštění nákladu (v ČR možno pouze v uzavřených prostorech). Samozřejmostí jsou montáže pro upevnění nejrůznějších čidel a měřících sond.

 

 • Více o naší nabídce speciálních podvěsů zde

 

Baterie, nabíječky a zdroje

Robodrone Kingfisher může čerpat energii z Li-Pol nebo Li-Ion baterií. Pro dosažení nejlepších letových výsledků doporučujeme používat námi vyvinuté a osvědčené baterie Li-Ion značky drone.energy, které se vyznačují vyšší kapacitou a bezpečností, velmi snadnou údržbou a možností skladování v "ready-to-fly" režimu. Dodáváme rovněž kombinované zdroje/nabíječky pro tento typ baterií.

 

 • Více o produktech drone.energy zde

 

Transportní batohy

Pro kvadrokoptéru SuperHornet, náhradní baterii a gamepadové ovládání byl vytvořen speciální batoh, v němž můžete set pohodlně a bezpečně přepravovat. Je zhotoven z vysoce odolné tkaniny Cordura a opatřen univerzální molle vazbou, která umožňuje jeho rozšiřování o další kapsy. Umožňuje uložit a bezpečně ukotvit i další předměty. 

RC vysílače JETI a Taranis vždy dodáváme v originálních odolných kufrech.

Pro baterie nabízíme speciální kufr s pasivní izolací proti chladu/horku, na přání vybaveném i aktivním vyhříváním pro použití v mrazu.

 

Náhradní díly a sada pro základní opravy

Součástí každého systému jsou náhradní vrtule a sada nářadí nezbytného pro jejich výměnu nebo drobné opravy. 

 

...Ke stažení...

Leták v PDF zde

Ceník zde

Koupit zde

Fotogalerie Flickr zde

Videa na YouTube zde