SUPERHORNET

Profil produktu

Bezpilotní systém Robodrone SuperHornet je střední víceúčelový stroj s nosností max. 1 kg, vyvíjený primárně jako nosič menších kamer či fotoaparátů včetně termovizní kamery FLIR. Jeho výhodou kromě nízké hmotnosti (do 5 kg) a atraktivní pořizovací ceny je skladnost díky sklopným ramenům motorů a navíc také sklopným vrtulím (rozměry v transportní konfiguraci cca 300x600x200 mm, takže je přenositelný ve speciálním batohu). Letová výdrž dosahuje 40 minut.

Hlavní charakteristiky

Robodrone Hornet nabízíme jako samostatný funkční celek obsahující vlastní zařízení pro let, radiostanici, baterii, nabíjecí systém, vysílač videosignálu a další komponenty nezbytné k plnému letovému provozu. Dodáváme i vlastní drone.energy Li-Ion baterie o kapacitě 9 Ah.

Na tříosý stabilizovaný gimbal v čelní části stroje dodáváme kameru s rozlišením 16 MPx pro fotografie, HD pro video. Samozřejmostí je dálkové ovládání zoomu. Dále zde může být umístěna termokamera FLIR. Předností toho umístění je možnost snímat objekty, které se nachází i nad letadlem (např. inspekce mostních konstrukcí).

Integrovaný dvoucestný všesměrový Digital Data Boost (DDB) komunikační systém je schopen současně přenášet data z více optických a jiných zařízení, včetně telemetrie stroje. Při použití směrových antén je možné zvýšit dosah DDB až na 10 kilometrů. Přenosová rychlost činí až 150Mbps při 90% kvalitě signálu, resp. 54Mbps při 50% kvalitě signálu.

Řídící jednotka s gyroskopy stroj plně stabilizuje a díky GPS kompasu jej nasměruje na přesnou pozici plynulým letem. Systém brání interferenci, kontroluje napětí baterií a další parametry.

Systém zahrnuje automatický nebo uživatelem spustitelný návrat na místo vzletu, v případě ztráty signálu se stroj vrátí nebo bezpečně přistane.

K dispozici je funkce "Point of Interest" - stiskem tlačítka vysílačky udáte dronu pozici, k níž nasměruje kameru a bude kroužit v okruhu 5 až 500 metrů.

Díky kapotované konstrukci draku z uhlíkového kompozitu a využití vodě odolných elektromotorů je možné stroj provozovat i za nepříznivých povětrnostních podmínek, jako jsou vysoká vzdušná vlhkost, déšť či husté sněžení.

Technická data:

Max MTOM [kg]      5
Max výdrž [min]      40
Max dosah [km]      30
Max rychlost [km/h]      54
Rozměry trupu [mm]      530x600x200 (rozložený stav)
Odolnost větru [m/s]      <15
Servisní intervaly [hrs]      50 / 100
Max dostup [m]      1000 AGL
Příprava ke vzletu [min]      <5
Operační teplota      -10 ~ + 400C