KINGFISHER

Profil produktu

Bezpilotní letecký systém Robodrone Kingfisher je univerzální platformou, která může nést FullHD optické záznamové zařízení, termokameru nebo jiná čidla a senzory až do hmotnosti 5 kilogramů, přičemž data z nich přenáší digitálním kódovaným přenosem na vzdálenost až 3 kilometrů do libovolných počítačových zařízení. Kamery se zpravidla umísťují na integrovaný tříosý stabilizovaný nosič - gimbal.

Hlavní charakteristiky

Letová výdrž 45 minut (18 minut při maximálním hmotnostním zatížení) je dosažena použitím 24Ah Li-Ion baterií, což jsou aktuálně nejvýkonnější baterie využitelné pro většinu profesionálních dronů s rotujícími i pevnými křídly.

Předností Li-Ion 24000 mAh baterie značky drone.energy (divize Robodrone) je možnost skladování při plném nabití, tedy stálá připravenost k použití (oproti bateriím typu Li-Po).

Fotoaparát dodáváme v rozlišení FullHD (na vyžádání 4K) pro nahrávání videa a 12 (16,4; 24) Mpx pro fotografie. Samozřejmostí je dálkové ovládání včetně zoomu.

Integrovaný dvoucestný všesměrový Digital Data Boost (DDB) komunikační systém je schopen současně přenášet data z více optických a jiných zařízení, včetně telemetrie stroje. Při použití směrových antén je možné zvýšit dosah DDB až na 10 kilometrů. Přenosová rychlost činí až 150Mbps při 90% kvalitě signálu, resp. 54Mbps při 50% kvalitě signálu.

Řídící jednotka s gyroskopy stroj plně stabilizuje a díky GPS kompasu jej nasměruje na přesnou pozici plynulým letem. Systém brání interferenci, kontroluje napětí baterií a další parametry.

Systém zahrnuje automatický nebo uživatelem aktivovaný návrat na místo vzletu, v případě ztráty signálu se stroj vrátí nebo bezpečně přistane.

K dispozici je funkce "Point of Interest" - stiskem tlačítka vysílačky udáte dronu pozici, k níž nasměruje kameru a bude kroužit v okruhu 5 až 500 metrů.

Díky kapotované konstrukci draku z uhlíkového kompozitu a využití vodě odolných elektromotorů je možné stroj provozovat i za nepříznivých povětrnostních podmínek, jako jsou vysoká vzdušná vlhkost, déšť či husté sněžení.

Technická data:

Max MTOM [kg]      10
Max výdrž [min]      45
Max dosah [km]      15
Max rychlost [km/h]      40
Rozměry trupu [mm]      1200x1400x220
Odolnost větru [m/s]      <8 (17.9mph / 28.8km/h)
Servisní intervaly [hrs]      50 / 100
Max dostup [m]      1000 AGL
Příprava ke vzletu [min]      <5
Operační teplota      -10 ~ + 400C