BEZPEČNOSTNÍ PRVKY

Balistické záchranné padáky

Bezpilotní systémy Robodrone jsou navrhovány tak, aby disponovaly záchrannými padáky řady GBS10 od GRS Galaxy. Při jakékoli technické závadě i při selháních pilota je tak možné minimalizovat poškození zařízení a způsobení nehod v operační oblasti.

  • Nejlehčí balistický záchranný systém na světě v kategorii únosnosti 5-35 Kg. 
  • Rychlé otevření záchranného padáku pomocí pyrogenerátoru v čase do 1 sec. po aktivaci systému (podobný systém jako airbag v automobilu).
  • Běžný rozsah rychlostí a zaručeného otevření je 0-80 Km/hod.
  • Minimální výška záchrany - bezpečná výška použití již v rozmezí 5-8 m nad zemí.
  • Vícenásobné použití systému - jednoduchý proces uvedení do provozního stavu ihned po použití záchranné jednotky v terénu ve velmi krátkém čase.
  • Systém můžete aktivovat ručně (přes RC zařízení) nebo jej aktivuje řídící jednotka dronu při dosažení kritických parametrů (naklonění dronu, pádová rychlost apod.).

 

Balistické zařízení prošlo dlouhodobými testy v Leteckém ústavu VÚT Brno a je certifikováno leteckou zkušebnouVerze TOUGH certifikována podle aplikovatelných požadavků RTCA/DO-160G (Environmental Conditions and Test Procedures for Airborne Equipment) zaručující funkčnost systému v extrémních podmínkách jako je rozsah teplot -40°C až +70°C, atmosférická vlhkost 95% při 55°C, déšť, zvýšená prašnost atp. 

...další specifikace na webu výrobce zde.

Senzory a komplexní telemetrická data stále k dispozici

Robodrony jsou osazeny senzory, které neustále sledují průběh letu a funkci všech součástí systému. Sledováním displaye vysílače nebo monitoru pozemní řídící stanice tak máte neustále přehled a na případné problémy můžete s předstihem zareagovat.

Fail-safe systém

Jako všechny komerčně dostupné drony jsou i ty naše naprogramovány tak, aby při ztrátě signálu či jiných okolností ohrožujících kontrolovaný let zahájily automatické nouzové úkony - návrat na výchozí pozici nebo přistání. 

 

 

 záchranný padák